A VAISNAVA JÓGAMESTER ALAPKÉPZÉSI SZAK
1. Az alapképzési szak megnevezése: vaisnava jógamester (Vaishnava Yoga)
2. Az alapképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése
végzettségi szint: alap- (baccalaureus, bachelor; rövidítve: BA-) fokozat
szakképzettség: vaisnava jógamester
szakképzettség angol nyelvű megnevezése: Vaishnava Yogamaster
választható specializáció: kírtana-jóga, vallás és tudomány, jógaszentírások, gyermekjóga, jógaterápia, kismama-jóga, fenntarthatóság és reziliencia, indiai konyha, életmód-tanácsadás, védikus asztrológia, ájurvéda
3. Képzési terület: hitéleti
4. A képzési idő félévekben: 6 félév
5. Az alapfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 180 kredit
6. Az alapképzési szak képzési célja és a szakmai kompetenciák
A vaisnava jógamester szakon folyó oktatás célja a vaisnava hittudományban jártas olyan szakemberek képzése, akik alapszinten ismerik a jógaszentírásokat és ezek magyarázatait, a jógahagyományokhoz kapcsolódó vallásfilozófiát és azok alkalmazását, a hinduizmus irányzatait, különös tekintettel a vaisnavizmusra, a vaisnavizmus nyugati elterjedésének történetét és körülményeit. Ismerik a szanszkrit nyelvet, a jóga különféle gyakorlati elemeit (ászanák, meditáció és légzőgyakorlatok), illetve azok élettani hatásait, valamint az általános anatómiát, élettant, s az általános egészségtannal kapcsolatos ismereteket. Ismerik a jóga valódi szerepét és lehetőségeit a mai ember életében s mindezeket képesek továbbadni, tanítani és fejleszteni. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.
7. A képzés szempontjából lényeges más rendelkezések
A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény egyházi felsőoktatási intézményekre vonatkozó külön rendelkezései alapján a képzés tartalmát az egyházi jogi személy határozza meg.