TEOLÓGIA ALAPKÉPZÉSI SZAK
1. Az alapképzési szak megnevezése: teológia (Theology)
2. Az alapképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése
végzettségi szint: alap- (baccalaureus, bachelor; rövidítve: BA-) fokozat
szakképzettség: teológus (lelkész/lelkipásztor szakiránnyal)
a szakképzettség angol nyelvű megnevezése: Theologian
választható szakirányok: teológus, lelkész/lelkipásztor (Theology, Cleric / Priest)
3. Képzési terület: hitéleti
4. A képzési idő félévekben:6 félév, lelkész, lelkipásztor szakirányon 8 félév
5. Az alapfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 180 kredit, lelkész, lelkipásztor szakirányon 240 kredit
6. A képzés célja
A képzés célja olyan teológusok képzése, akik a képzés során megismerik a teológia tudományrendszerét, amelybe beleértendő a forráskutatás, a történeti ismeretek megszerzése és a tudományrendszer szisztematikus feldolgozása. További cél a valláshagyomány társadalmi, illetve kultúrkörnyezeti kapcsolatának megismerése, és az ebben való tevékenységre való felkészülés. Az alapfokozatot szerzetteknek lehetőségük nyílik a végzettségük és szakképzettségük (szakirányuk) szerinti elhelyezkedésre, illetve arra, hogy tanulmányaikat a képzés második ciklusában folytassák.
7. A képzés szempontjából lényeges más rendelkezések
A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény egyházi felsőoktatási intézményekre vonatkozó külön rendelkezései alapján a képzés tartalmát az egyházi jogi személy határozza meg.
Az egyes egyházak, illetve egyházi felsőoktatási intézmények a szak és a szakképzettség oklevélben történő megnevezésére - az egyház saját, belső szabályai szerint - más elnevezést, felekezeti meghatározást is használhatnak. A szak és szakképzettség e rendelettől eltérő megnevezése esetén az oklevélben fel kell tüntetni az e rendelet 6. számú melléklete szerinti azon szak és szakképzettség megnevezését is, amelynek az megfelel.